X
تبلیغات
زولا


روانشناسان با بررسی افراد ی که عمر طولانی تری دارند، دریافته اند یکی از موارد مشترک در میان همه آنها روحیه قدردانی و تشکر است.
در بررسیها مشخص شده افراد قدردان حدود 10 درصد بیشتر از دیگران عمر می کنند.
افرادی که بیشتر از دیگران تشکر می کنند روحیات مثبتی دارند و به جای نارضایتی از زندگی و اطرافیان به نکات مثبت آنها توجه کرده و با قدردانی امکان پیشامدها و خدمات مطلوب را برای خود افزایش می دهند. از طرف دیگر مشخص شده این روحیه قدردانی و سپاسگزاری در افرادی که اعتقادات مذهبی و معنوی قویتری دارند نیز بیشتر است. زیرا آنها جهان را هدفمند دانسته و معتقدند هیچ پدیده ای در جهان بی حکمت نیست. پس ناملایمات را نیز بهتر پذیرفته و به جای نا رضایتی از موهبتهایی که در زندگی به آنها داده شده قدردانی می کنند.
روانشناسان معتقدند نحوه نگرش و پردازش افراد نسبت به مسایل گوناگون زندگی و چگونگی غلبه آنها بر مشکلات است که موجب بسیاری از دشمنیها و کینه ها و حتی بیماریهای قلبی می شود و افرادی که در زندگی احساس قربانی بودن یا نا توانی می کنند بیشتر بیمار شده و عمر کوتاهتری دارند.  افراد قدردان مشکلات زندگی را نیز طبیعی دانسته و درصدد رفع آنها بر می آیند نه در پی بزرگ جلوه دادن و احساس بدبختی، همین موضوع آمادگی جسمی آنان را نیز افزایش داده و بیماریها به شکل خفیف تری آنها را درگیر کرده و با سرعت بیشتری بهبودی می یابند.
از طرف دیگر افراد مثبت بین و قدردان نتایج اکثر کارها را موفقیت آمیز دیده و همین امر انگیزه آنها را برای پیگیری اهداف تقویت کرده و با موفقیتها و دستاوردهای مطلوب احساس بهتری پیدا کرده و زندگی را بهتر در می یابند.

نتیجه اینکه سعی کنید از خانم تون زیاد تشکر کنید

نظرات (1)
چهارشنبه 7 دی‌ماه سال 1384 ساعت 03:45 ب.ظ
سلام دوست عزیز
موفق باشی بیشتر رو وبلاگت کار کن
یا علییییییییییی
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد